24.07.2019

Як вибрати утеплювач для спального мішка

Припускаємо, що спальні мішки, хоча б раз в житті використовував кожен з нас. А ті, хто люблять подорожі, напевне можуть і порадити  як краще вибрати собі зручного спальника (пишіть в приват, обов’язково послухаємо). Ми ж також можемо давати рекомендації, бо знаємо як утеплити спальний мішок на будь-який сезон. Отже, далі у публікації розкажемо про особливості вибору утеплювача для спального мішка і чому варто дуже ретельно підходити до цього питання як виробникам так і споживачам.

Основні параметри спального мішка

До важливих експлуатаційних показників спальника належать температурний режим, вага і теплоізоляція. Ці параметри можемо розширити також сезонністю, особливістю фасону, для кого призначений (для чоловіків, жінок, дітей) та ін. Але поки що зупинимося на перших трьох, бо саме вони є тією базою, яка забезпечує комфорт спальника.

Отже, температурний режим. До його визначення підходять по-різному і використовують не одинакові набори критеріїв. Для прикладу, популярним способом вибору спального мішка є орієнтація на «температуру комфорту». Це спеціальне показник, що враховує теплообмін середньостатистичного чоловіка. Недосконалість такого підходу полягає в тому, що теплообмін у чоловіків, жінок та дітей різний, тому показник односторонній і не можу бути універсальним для всіх. З 2009 року виробники спальних мішків почали використовувати іншу систему — European Norm (EN) 13537. Вона передбачає тестування у спеціальних лабораторіях, і на основі отриманих показників подальшу сертифікацію виробника і визначення властивого для нього показника. Тому радимо при покупці спального мішка в першу чергу звертати на абревіатурні літери EN, що точно підтвердять якість і достовірність вказаних на етикетці температурних параметрів.

Крім цього температурний режим напряму залежить від сезонності, і кліматичних умов для яких обираєте спальника. Умовно спальники поділяють на літні (від 0°до +3°). Вони підійдуть, наприклад, для рибалки, чи для нетривалих туристичних походів, але не високо в гори. Тьохсезонні (універсальні) орієнтовно з показниками від -12° до +2°, холодні — від -23° до -11° та зимові (екстримальні) з показниками – від -23° та нижче.

Вага спального мішка прив’язана також до сезонності та до виду відпочинку чи заняття. Наприклад, якщо це піший туризм, то хочеться максимально знизити вагу спальника, щоб його вага була малою і він займав мало місця. Також вага залежить від щільності обраних матеріалів, наприклад, зимові спальники зазвичай важчі від літніх, бо передбачають вищий рівень захисту, тому часто матеріали є щільнішими і важчими від тих, що використовуються для літа (хоча не завжди, бо вага залежить від обраного пакету матеріалів, а сучасний асортимент дає можливість обирати тонкість не нехтуючи теплоізоляцією. Власне про цей показник далі й піде мова.

Тип теплоізоляції. Цей показник напряму залежить від вибору наповнення. Перше з чим треба визначитися це обрати натуральний чи синтетичний утеплювач. Без перебільшення можна сказати, що у синтетичного більше переваг як економічних так і експлуатаційних, а на фоні тенденцій відмови від натуральної сировини, можна додати ще й етичну сторону. Отже, наповнення спальника синтетичними утеплювачами економічно вигідний варіант, бо матеріал якісний брендовий утеплювач дешевший ніж справді хороший натуральний пух такої ж категорії. Ми принципово не порівнюємо дешевий синтепон і пух низького ґатунку, адже гадаємо, що на спальниках економити не варто. Щодо експлуатаційних показників, то синтетичні утеплювачі не уступають натуральним, а в умовах підвищеної вологості навіть перевершують їх, адже не вбирають вологу, швидко сохнуть і набагато простіші у догляді. Крім того у синтетичних утеплювачах не заведуться грибки та інші мікроорганізми, що можуть бути шкідливими для людини. Спальні мішки на натуральних утеплювачах у свою чергу потребують провітрювання, а в екстремальних умовах наскрізного промокання, повернути їм первинний вигляд складно.

Вибір утеплювача

Для утеплення спальних мішків з асортименту К.tex рекомендуємо обирати брендові матеріали, такі як тонкий утеплювач slimtex®, утеплювач Termoloft®, утеплювач Hollowsoft®.  Критерії до вибору конкретного утеплювача та щільності залежать від сезонності, фасону та функціональних характеристик, які виробник закладає у свій товар. Наприклад, для літніх кемпінгів та пішого туризму підійде спальник на тонкому утеплювачі slimtex®, бо він легкий і здатен забезпечити потрібну теплоізоляцію. Утеплювачі Termoloft® та Hollowsoft® можна використовувати як для універсальних спальників так і для моделей призначених для підвищеного холоду. Але для таких цілей потрібно вибирати максимальні щільності, або комбінувати 2 шари утеплення. Зверніть увагу, що вибір якісних матеріалів, це лише половину успіху, інша половина припадає на оптимальне технологічне виконання.

Сподіваємося стаття була вам корисною, будемо раді коментарям та вашим історіям про вибір спальника. Якщо є питання – пишіть нам на пошту та у соціальні мережі.

Рекомендуємо

Останні матеріали