Використання нетканих матеріалів у сільському господарстві та садівництві

Неткані матеріали сьогодні мають великий потенціал застосунку у різних сферах життєдіяльності. Вдалим прикладом є сільське господарство та суміжні галузі, які потребують ефективних і легких в експлуатації технологій для захисту, регуляції вологості та підвищення врожайності тощо. Неткані матеріали використовуються для оптимізації продуктивності сільськогосподарських культур, садів та теплиць. Завдяки їм зменшується потреба в пестицидах, полегшується ручна праця. У статті детальніше зупинимося на способах використання та функціях, які вони виконують в залежності від різних цілей.

Способи використання нетканих матеріалів

Захисне накриття для посівів, грядок та фруктових саджанців. Над насіннєвими грядками укладаються легкі, гнучкі шматки з нетканого полотна, які створюють мікроклімат, в якому контролюється тепло й вологість. Ріст рослин прискорюється, і вони захищені від несприятливих погодних умов та шкідників.

 

Кореневі мішки. Використовуються для збереження більшої і кращої кореневої структури, що допомагає отримати здоровішу рослину після її повторної висадки. Пересадженому дереву, вирощеному в мішку для кореневого контролю, знадобиться лише 1-3 місяці, щоб відновитись і почати рости знову. Зберігають більше 80% кореневої структури не ушкодженою.

Капілярне матування (capillary matting) – це килимок з нетканої тканини на якому «сидять» горшкові саджанці. Килимок поглинає воду, і горщики здатні черпати з неї постійний запас води, поглинаючи потрібну кількість, коли їм це потрібно. Окрім своєї міцності та довговічності, вони відрізняються високою стійкістю до грибка та гниття, їх легко очищати та можна різати. А ще такі неткані капілярні килимки придатні для багаторазового використання, тому можуть служити не один сезон.

Переваги використання нетканих матеріалів у сільському господарстві та садівництві:

  • висока міцність та еластичність;
  • захист від морозів та комах;
  • виняткова проникність повітря;
  • зберігання вологи;
  • хороше пропускання світла;
  • боротьба з бур’янами;
  • контроль тепла;
  • можливість герметизації.

Для ефективного використання у сільському господарстві та садівництві радимо звернути увагу на такі продукти як агроволокно, спанбонд, геотекстиль.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader