Варіанти використання геотекстилю Dortex® у ландшафтному дизайні

Геотекстиль активно використовується в усіх сферах благоустрою сучасного життя. Така тенденція сформувалася на основі його широкого функціоналу, що дозволяє закривати потреби різних сфер – від будівництва до облаштування басейнів. Крім цього матеріал є безпечним для навколишнього середовища, тому ринковий попит на нього щороку зростає. У статті детальніше розглянемо варіанти використання геотекстилю Dortex® у ландшафтному дизайні.

Варіант 1. Поліпшення якості садових доріжок

Використання геотекстилю Dortex® дозволяє продовжити термін служби садових доріжок, зберегти їхню декоративність на належному рівні. Адже навіть облаштування невеликої ділянки під садову доріжку вимагає чималих клопотів: виїмка ґрунту, засипка підстильної «подушки», укладка самого покриття. В процесі експлуатації шари гравію або піску поступово просідають в ґрунт, а на поверхні доріжки починають з’являтися западини, горби чи інші нерівності. Саме тому рекомендуємо використовувати геотекстиль Dortex®

Варіант 2. Гідроізоляція штучних водойм

При створенні декоративних ставків та інших штучних водойм геотекстиль Dortex® рекомендовано використовувати як захист для гідроізоляційної мембрани від механічних пошкоджень гострими предметами, корінням рослин та камінням. Також ним можна захистити вертикальну обклеювальну гідроізоляцію фундаменту від зовнішніх механічних пошкоджень. Під час створення складного ландшафту геотекстиль Dortex® може використовується як зміцнювальний шар; він незамінний для настилу тераси на ґрунт. При цьому подовження під час розривання геотекстильних матеріалів для армування не повинно перевищувати 20%.

Варіант 3. Облаштування прибудинкової території

Геотекстиль Dortex® можна застосовувати для оформлення відкритих майданчиків та штучних садів, декоративних зон, клумб, зон патіо та інших дизайнерських задумок. За допомогою нього легко розділяти і споруджувати високі насипи, також він допомагає зміцнювати поверхні дренувати ґрунт і забезпечувати нормальний рівень фільтрації. Прокладене під шар дерну геотекстильне полотно сприяє відведенні дощової води, запобігаючи ерозії та зміцнюючи схили нерівній поверхні. Також геотекстиль Dortex® рекомендують використовувати при облаштуванні дитячих майданчиків (наприклад, щоб пісок не втоптувався у ґрунт і не змішувався із землею, при встановлені дитячої пісочниці дно котловану можна застелити шаром геотекстилю).

Варіант 4. Облаштування фундаментів і підпірних стінок

Міцність і експлуатація будь-якої будівлі чи конструкції залежить від якості її основи (фундаменту). Геотекстиль Dortex® захищає фундамент споруди від ґрунтових вод і коренів дерев, розділяє дрібнозернистий ґрунт та гравійну підсипку, забезпечуючи якісний дренаж і довгий термін експлуатації споруди.

Варіант 5. Озеленення даху

Активний розвиток екодизайну зробив популярним тренд озеленення дахів. Монтування «зелених дахів» – досить трудомісткий процес, який потребує якісних матеріалів і компетентного інженерно-технічного супроводу. Геотекстиль Dortex® рекомендовано для застосування при таких роботах в якості роздільного шару, що допомагає запобігти змішуванню шарів (полотно прокладають між дренажним шаром та гумосом), а щоб захистити і укріпити дах полотно геотекстилю Dortex® можна розміщувати поверх шару гідроізоляції. *Зверніть увагу на те, що формування комплексу матеріалів – процес індивідуальний і кінцевий результат завжди залежить від дії усього пакету.

Слідкуйте за новими публікаціями у нашому блозі і будьте в курсі усіх актуальних тенденцій та трендів. Якщо виникають запитання, пишіть нам – ми завжди раді допомогти.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader