Історично склалося, що винайти новий шлях вирішення нагальної потреби – довгий та дорогий шлях. Як…
У кінці вересня, EURATEX (European Apparel and Textile Confederation) влаштував вебінар STEP2030 під назвою «How to promote sustainability through innovation in the textile ecosystem?»
У вебінарі взяли участь представники галузі, експерти та інноватори, які обговорювали ключові питання, що стосуються інновацій у текстильній промисловості, потреби у подальших інноваціях та стратегії для забезпечення сталості та циркулярності у текстильній екосистемі. Андрій Ільченко, генеральний директор ТОВ «К.ТЕКС», також був серед запрошених гостей вебінару STEP2030.
Європейська комісія та країни-членкині ЄС взяли на себе роль лідера у створенні інфраструктури та технологічних можливостей для переробки відходів та розробки нових стандартів для галузі. Плани ЄС щодо сталого поводження з текстильними відходами вже сьогодні впливають на галузь, як в Європі, так і у всьому світі.
На вебінарі виступили 16 спікерів, які поділилися досвідом у текстильній галузі. Один із прикладів цього – інновації у виробництві волокна, представлені Kelheim Fibres, та технології Smart Stitch™ & Smart Disassembly™ від Resortecs. Велика увага була приділена фінансуванню заходів із трансформації галузі, яка потребує від 5 до 8 млрд євро на наступні 5 років. Представники HUGO BOSS та стартапу VIVIDYE поділилися власними підходами та викликами, з якими вони стикаються.
Окрему увагу привернула панель, присвячена цифровій трансформації галузі, призначенням якої є покращення прозорості ланцюжка постачання і сприяти співпраці між учасниками ринку на одній платформі.
Текстильна галузь включає не лише одяг та взуття, а також технічні та гігієнічні полотна, які виробляються з різноманітних волокон. Була проведена важлива дискусія щодо викликів переробки матеріалів з покращеними властивостями, такими як надміцні, негорючі та композитні матеріали, а також застосування принципів циркулярної економіки.
Для України участь у таких дискусіях має надзвичайне значення, оскільки ринок ЄС є найбільшим торгівельним партнером. Ініціативи Європейського Союзу у сфері сталого текстильного виробництва невід’ємно впливають на глобальну текстильну галузь. А тому, Україна повинна готуватися до змін та можливостей, які вони приносять.
«Закликаю українські підприємства та владу активно долучатися до ініціатив у текстильній галузі. Від нас залежить зменшення негативного впливу текстильної промисловості на довкілля та формування конкурентоздатної текстильної екосистеми в Україні. Ми маємо енергійно працювати над впровадженням європейських стандартів та створенням державної грантової системи для підприємств, які займаються переробкою текстилю. Наша країна має всі можливості стати ключовим гравцем у цій галузі, і для цього нам потрібно об’єднати зусилля та активно працювати над інноваціями. Текстильна галузь України може стати прикладом сталого розвитку для інших країн, і це в наших руках.», – підсумував Андрій Ільченко.