Синтетичний пух чи натуральний: що обрати

Попит на пухові вироби і закріплення пуховика як основного тренду у преміум та масовому сегменті моди стимулює потребу пошуку якісних джерел наповнення для верхнього одягу. У статті розглянемо два основних варіанти матеріалів, якими закривається завдання утеплення верхнього одягу. Маємо на увазі натуральний і синтетичний пух.

Сьогодні обидва з видів пуху зарекомендували себе як якісний матеріал для утеплення. Проте є бренди, які віддають перевагу синтетичному пухові чи лише натуральному. Спробуємо розібратися чому і з’ясувати критерії вибору, якими керуються не лише бренди, а й споживачі, які купують собі одяг на натуральному чи синтетичному пухові.

Для початку розглянемо сировину, яка використовується для виготовлення натурального та синтетичного пуху. Для натурального — це пух (або комбінація пуху та пір’я з птахів чиє оперення підходить для наповнення одягу). Сировину для натурального пуху отримують природнім способом або штучним. Природнім, це коли відбувається збирання пуху у дикі природі, штучним — це коли пух збирають на фермах, де спеціально вирощують птахів для таких цілей.

Сировиною для синтетичного пуху є поліефірне волокно, яке має змодельований набір властивостей за подобою до натурального аналога, але в комплексі з якісно новими експлуатаційними характеристиками, які є власне його перевагами, наприклад, синтетичний пух є гіпоалергенним матеріалом на відмінну від натурального.

Якість матеріалу як натурального так і синтетичного пуху залежить від сировини. Як бачимо сировину для обох матеріалів отримують різними способами. Тому вибір на користь синтетичного чи натурального пуху здебільшого роблять оцінюючи такі критерії:

Набір властивостей, які ви хочете закласти у готовий вибір

Наприклад, найкращий за теплоізоляційними характеристиками — гагачий пух. Згідно статистичними даними його виробляють лише 4000-5000 кг в рік, тому він дорогий в ціні і не доступний більшості мас-маркет брендам. А основні бренди-споживачі гагачого пуху, такі як MONCLER та Gucci, орієнтовані на преміум сегмент. Тому, якщо вам трапляються пуховики де вказано, що вони на гагачому пухові, і коштують 3-5 тис грн, то це скоріше за все не достовірна інформація. Гусячий пух — можливо, але ніяк не гагачий. Виходячи з цього багато світових брендів шукають гідний замінник натуральному пуху, який би не уступав за теплоізоляційними характеристиками, але був доступніший у ціні. За критерієм доступності синтетичний пух обходить натуральний, крім цього розвиток інноваційних технологій дає можливість постійно вдосконалювати матеріал.

Особисту екологічну позицію або ж позицію вашого споживача

Мотивацією відмовитися від натурального пуху на користь синтетичного є підтримка здорового екологічного середовища існування  птахів, які дають пуховий матеріал.

Як показують статистичні дані на один середній пуховик чи пухову куртку використовується приблизно від 300 до 700 грам пуху (залежить від фасону, розміру і тд). Згідно досліджень, в рік з одного гнізда гаги отримують – 20 грам придатного пуху добутого природним способом, адже птах дикий. Як бачимо, щоб отримати 300 грамів пуху природним способом, без урахування технологічної обробки – треба 30 гнізд гаги. Якщо провести паралелі з гусячим пухом. То матимемо співвідношення: 1 пуховик – це приблизно пух з 2 дорослих гусей (*мається на увазі спеціально вирощених на фермі). А синтетичний пух — це поліефірна сировина високої якості, отримана шляхом хімічного синтезу. Безпечна для людини та тварин. Тому у питаннях екологічності і гуманності щодо птахів синтетичний пух має перевагу у порівнянні з натуральним пухом.

Як показує сучасна практика свідомого споживання ресурсів природи, більшість світових брендів активно відмовляються від використання матеріалів тваринного походження таких як хутро, шерсть, шкіра, пух та пір’я. Серед провідників цієї екологічної тенденції Prada, Calvin Klein, Lacoste, Nicole Miller, Tommy Hilfiger, Miu Miu та інші. У зв’язку з цим потреба у екошкірі, екохутрові та синтетичному пухові прогнозовано ростиме найближчим часом. Українським брендам рекомендуємо звернути увагу на Синтетичний пух by K.tex.

Слідкуйте за новими публікаціями у блозі, а якщо виникають питання — пишіть нам на пошту.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader