Стьобаний теплий одяг: цікаві факти і свіжі тенденції

Окрім пальтового та пухового буму холодний сезон має ще одну тенденцію, що досить міцно закріпилася протягом останніх років. Маємо на увазі носіння стьобаних курток, комбінезонів та жилетів. У публікації зібрали для вас цікаві факти про стьобаний одяг, а також розкажемо трохи про принти, утеплення, фасони та тренди.

Чим відрізняється стьобана куртка від звичайної

Стьобана куртка (англ. quilted jackets) відрізняється від звичайної моделі тим, що тканина з якої її виготовляють прострочується наскрізь, за рахунок чого на одязі маємо своєрідний візерунок, який прийнято вважати стьобаним принтом. quilted jackets можуть бути виготовлені не лише з цупкої бавовняної тканини, а й з джинси, шкіри та інших сучасних матеріалів. Все залежить від сезонності та фасону. Теплі моделі quilted jackets обов’язково мають між двома шарами тканини підкладку у вигляді утеплювача чи утеплювального пакету. Це залежить від індивідуальних особливостей виробника. З послугою стьобання від К.tex можна ознайомитися тут.

Історична ретроспектива

Більшість історичних фактів свідчать, що вперше стьобані речі з’явилися в Китаї. Це були утеплені ватяні штани, накидки для зими та шовкові кімоно. Далі техніка поширилася у Європу і стала своєрідним мастхевом для лицарів. Стьобані сорочки та жилетки одягалися під низ металевих обладунків. За рахунок цього їх носіння було значно комфортнішим, а зимою дозволяло не мерзнути в сильні морози.

Справжнім популяризатором стьобаного одягу, зокрема таких практичних моделей курток як Husky, став англійський бренд Lavenham, що початково спеціалізувався на виготовлені стьобаних попон для коней. Та відчувши попит на стьобаний одяг, який би чудово підходив для відпочинку на природі, верхової їзди, мисливства та риболовлі, бренд Lavenham запускає спочатку лінію курток, а потім ще й жилети. Сьогодні він є чи не найвідомішим світовим лідером, що спеціалізується на виготовленні стьобаного верхнього одягу. Основним матеріалом з якого виготовляється верхній одяг є поліестер, для утеплення використовують синтетичні матеріали, бо вони мають ряд переваг над натуральними аналогами і краще підходять для вологого клімату. Бренд Lavenham має натуральні лінійки верхнього одягу, але вони не користуються такою популярністю як поліестерні.

Сучасні тренди стьобання

Створення авторських принтів та нових стьобальних технік більш популярне серед арт-сегменту одягу, а світові подіумні образи демонструють нам знайомі традиційні принти — різні варіації ромбів, квадратів та трохи новіших прямокутників і смужок, рідше зигзагів. З фасонів переважають не лише класичні моделі курток, що надихнулися здебільшого стилем англійської аристократії, а й комбіновані мікси, наприклад, стьобане пальто чи пальто із стьобаним зонуванням. Крім цього сьогодні часто ми можемо побачити верхній одяг, де стьобані деталі виконують функцію акцентації.

З асортименту утеплювачів К.tex для стьобання рекомендуємо тонкий утеплювач slimtex®, утеплювачі Termoloft ® та Hollowsoft®, синтетичний пух by K.tex. Нагадуємо вибір утеплювача, принта та щільності залежить від фасону і сезонності. Отримати більше інформації завжди можна у нашого експерта в телефонному режимі, або ж надіслати запит на пошту чи у соціальні мережі.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader