Спанбонд для виготовлення профілактичних масок: переваги матеріалу

У зв’язку з поширенням коронавірусу попит на медичні маски як і власне на матеріали з яких їх виготовляють виріс в декілька разів. Значна частина зарубіжних та українських брендів одягу, щоб допомогти у боротьбі з COVID-19, долучилися до виготовлення захисних масок для населення.

У статті детальніше зупинимося на перевагах спанбонду  як одного з основних матеріалів, що використовується для виготовлення масок. Хочемо відразу зазначити, що будь-яка маска не дає 100% гарантію безпеки, але значно підвищує шанси на те, що ви не підхопите інфекцію коронавірусу повітро-крапельним шляхом. А ще маски рекомендується носити тим особам, в яких захворіли близькі і вони контактують чи контактували з людьми, що в зоні ризику, або ж самі є носіями вірусних симптомів. Також ще однією цільовою категорією для якої носіння масок є пріоритетним завданням є медичний персонал лікарень та аптек.

Властивості спанбонду

Спанбонд — це нетканий матеріал, що має такі властивості як м’якість, екологічність, міцність, легкість в обробці, стійкість до впливів лугів та кислот. В його склад також додають різні хімічні агенти серед яких волокноутворюючий полімер. Завдяки цьому отримують якісний антибактеріальний матеріал з гідрофільною або з гідрофобною поверхнею (залежить від цільового призначення). Вище перелічені параметри важливі для виробництва медичного одягу та предметів гігієни й захисту. Спанбонд може бути представлений у різній кольоровій варіації та щільності. Для медичних масок рекомендують використовувати діапазон від 15 до 60 г/м2.

Використання спанбонду для виготовлення масок

В залежності від цільового призначення та щільності матеріалу, маски можуть бути одно-, дво-, три- чи чотиришарові. Їхні шари не завжди повністю зі спанбонду, Наприклад, якщо розбирати трьохшарову профілактичну маску по частинах, то спанбонд частіше за все використовують для верхнього та нижнього шарів, а всередині роблять шар із мельтблауна. Рекомендуємо звернути увагу, що краще застосовувати маски в комбінації саме спанбонд-мельтблаун-спанбонд. Рівень захисту від проникнення вірусотвірних бактерій у масок зі спанбонду (50-60%) у масок спанбонд-мельтблаун-спанбонд (до 90%).

Окрім носіння профілактичних масок не забувайте про дотримання заходів безпеки в умовах карантину та регулярну дезінфекцію рук при будь-яких сторонніх не перевірених контактах.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader