13.09.2018

Синтепон: значення і використання

Синтепон – це синтетичний матеріал з широким цільовим призначенням у текстильній, меблевій та будівельній галузях. Сфера використання синтепону диктує набір спеціальних характеристик, які повинен мати матеріал і які залежать від методу виготовлення, виду сировини та інших важливих факторів.

Що таке синтепон

Якщо розбиратися дослівно, то значення слова «синтепон» (synthépon) складається із двох частин – synthé синтетичний матеріал + -pon від лат. ponere класти; бути основою. Об’єднавши перше і друге значення отримаємо буквальне визначення – синтетичний матеріал, який є основою, або який використовують як основу. Таке визначення, хоча й просте, але цілком актуальне й сьогодні.

Окрім спеціальних характеристик, що є пріоритетними при визначені сфери застосування, синтепон має базові властивості, котрі певною мірою можна розглядати, як конкурентні переваги синтепону.

Базові властивості синтепону:

  • легкість;
  • низька температура плавлення;
  • не токсичний;
  • високий рівень теплоізоляції;
  • антибактеріальність.

Виготовлення синтепону

Синтепон частіше за все виготовляється повністю із синтетичного поліефірного волокна. Іноді до складу додаються вовняні або бавовняні волокна. Матеріал складається з декількох паралельних шарів волокон, орієнтованих в одному напрямку.

Історія виникнення синтепону

Згідно з останніх даних, 1935 рік – вважається офіційним стартом розробок, які лягли в основу винайдення синтепону. Все почалося з того, що англійська компанія Calico Printers Association Ltd, в особі науковців-хіміків – Джона Вінфілда та Джеймса Діксон запустила дослідження синтезу  пoліeтилeнтepeфтaлaта результатом якого мало стати – універсальне синтетичне волокно. Успіху їм вдалося досягти через 6 років. У 1941 році науковці запатентували результати своїх досліджень. Після їхнього відкриття інші країни також активно почали працювати над створенням синтетичних волокон, які б годилися для використання у текстильній промисловості. У 1949 році радянським вченим вдалося отримати матеріал, який став прототипом для створення синтепону приблизно до кінця 90-х р. в усіх країнах, що входили до складу СРСР. У незалежній Україні одним із перших виробників, які почала займатися виготовленням синтепону стала компанія К.tex.

Виробництво синтепону є невід’ємною частиною світової економіки. Сьогодні його найактивнішими споживачами є меблева та швейна галузь, а також сегмент домашнього текстилю. З кожним роком попит на цей матеріал зростає. У статті cпробували детальніше розібратися із синтепоном як сучасним видом матеріалу, познайомилися з його властивостями та сферами використання. Дізнатися більше про особливості синтепону можна у наступних публікаціях блогу.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader