Міграція волокон: причини та способи запобігання

Одним з важливих критеріїв якості верхнього одягу є відсутність міграції волокон утеплювача через тканину верху. Щоб досягнути такого показника варто не лише вдало підібрати пакет матеріалів, а й контролювати процес пошиття виробів на усіх етапах, адже часто причина міграції пов’язана не з утеплювачем, а з особливостями тканини верху. У статті розберемо детальніше поширені причини міграції та виділимо способи запобігання їм.

Дослідження пакету матеріалу для виготовлення верхнього одягу активно розвиваються. В тому числі й у напрямі запобігання міграції в процесі експлуатації та носіння. Наприклад, сьогодні запропонована хімічна технологія блокування отворів від проколів голки шляхом герметизації швів безпосередньо в процесі сточування деталей виробу. Такий спосіб дає змогу створити захисний бар’єр в такій чутливій зонах де проходять лінії швів.

Поширені причини міграції утеплювача:

  • «Розріджена» структура тканини верху чи підкладу, щільність якої, як правило, не перевищує 70 ниток на 1 см², або ж пористість верхнього шару чи підкладу при якому діаметр пор перевищує діаметр волокон утеплювача.
  • Виникнення і накопичення зарядів статичної електрики в процесі тертя шарів утепленого пакету, що викликає переорієнтацію волокон в вертикальне до тканин верху положення і подальше їх проникнення через структуру.
  • Часткове руйнування і подальше ослаблення структури утеплювача за рахунок підвищеної жорсткості тканини верху чи підкладу, а також в результаті деформацій, що виникають в процесі носіння виробу.

Далі виділимо декілька груп факторів, що мають вплив на можливу міграцію волокон утеплювача.

Щоб застерегти себе від негативних випадків, коли утеплювач пролазить через тканину верху, рекомендуємо, перед випуском одягу обов’язково протестувати готовий виріб в умовах реальної експлуатації. Якщо мають місце недоліки чи наприклад, проявляються специфічні умови догляду то варто їх усунути, або ж попередити кінцевого споживача про них. Це ефективні способи запобігання можливі міграції, а також можливість уникнути конфліктів в майбутньому зі своїми клієнтами.

Критерії вибору якісного утеплювача для одягу

Як бачимо міграція волокон пов’язана з різними факторами як технологічного так й експлуатаційного характеру і залежить не лише від утеплювача для одягу. А щоб допомогти виробникам зорієнтуватися у виборі утеплювача, радимо звернути увагу на такі критерії:

  • Ціна. Якісний утеплювач не може бути дешевим, адже для його виготовлення використовується первинна сировина, закладається комплекс властивостей, що дає змогу зробити його технологічно сильнішим від звичайного синтепону, тому його вартість завжди більша. Як приклад, рекомендуємо брендові утеплювачі такі як утеплювач Hollowsoft®, Termoloft® та тонкий утеплювач slimtex®.
  • Відповідність фізико-механічним характеристикам заявленим виробником, відсутність явно виражених зовнішніх дефектів, нерівномірність по товщині, потовщення і стоншення;
  • Відновлення початкових розмірів утеплювача після розпакування рулонів при будь-якому пакуванні. Якщо утеплювач якісний навіть після сильного стискання та вакуумування він збереже свою початкову форму.

Дізнатись більше про особливості утеплення верхнього одягу та знайти відповіді на найпоширеніші запитання, які виникають у наших клієнтів можна у нашому блозі. Дякуємо, що ви з нами.

 

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader