Геотекстиль Dortex®: для басейнів, ставків та штучних водойм

Створення штучних водойм на прибудинкових територіях та будівництво басейнів складно собі уявити без використання геотекстилю. Завдяки своїй еластичності та міцності він здатен витримувати різноманітні навантаження в системі як невеликого дачного ставка, зрошувального каналу чи великого басейну. У статті розглянемо основні функції та рекомендовані щільності геотекстилю Dortex® для таких видів робіт, з’ясуємо у чому його переваги.

Використання геотекстилю Dortex®

У дренажній системі водойм геотекстиль виконує функцію захисного шару ізоляційного прошарку дна водойми як у випадку зі штучно створеним ставком так і з басейном. Для дренажу водойм рекомендовано використовувати геотекстиль голкопробивного типу. Це неткане полотно, що виготовляється голкопробивним способом зі шпательного поліефірних волокон. Голкопробивний геотекстиль Dortex® має високу здатність до фільтрації – він затримує дрібні частинки і пропускає воду. До того ж – не піддається гниттю та іншому шкідливому впливу хіміко-біологічних факторів.

Геотекстиль Dortex® для будівництва басейнів

Для будівництва басейнів геотекстиль використовується як підкладка під чашу басейну. Він легко приймає форму чаші і забезпечує надійний захист від механічного пошкодження та перетирання гідроізоляційної мембрани. Завдяки використання геотекстилю Dortex® у будівництві басейнів можна знизити навантаження на конструкцію чаші, що підвищує її експлуатаційні можливості.

Функції:

1) згладжує нерівності;

2) вберігає плівку від перетирання;

3) запобігає пошкодженню ізоляції при укладці.

При виконанні гідроізоляції басейну мембраною або плівкою з ПВХ рекомендовано використовувати геотекстиль Dortex® в якості роздільного захисного шару між самою мембраною і підставою чаші (бетон, сталь, дерево), а також слід відповідально підійти до підготовки поверхні основи, з метою зробити її  максимально гладкою, щоб уникнути можливих механічних пошкоджень мембрани.

Геотекстиль Dortex® для ставків та штучних водойм

Створення штучних водойм також не обходиться без використання геотекстилю. Його розміщують на дно сформованого котловану щоб знизити ризик зміщення основи, запобігти її просіданні чи іншій деформації.

Лінійка щільностей геотекстилю Dortex®

Геотекстиль Dortex® може випускатися у щільності від 100 до 1000 г/м2. Для будівництва басейнів, ставків та штучних водойм частіше за все використовують формати від 300 г/м2.

Значна кількість експертів у сфері басейнобудування рекомендує щільність 350-400 г/м2 як оптимальний варіант для водойм із гнучкою системою гідроізоляції. Хоча вибір кольору та щільності – це завжди індивідуальна потреба, яка формується вимогами під конкретний проект.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader