Чим наповнити текстильні ляльки

Текстильні ляльки чи не найпопулярніша ніша серед м’яких іграшок. Адже їх однаково люблять і дорослі і діти. Крім функції «погратися» вони також є затишним предметом інтер’єру, особливо у скандинавському стилі чи у стилі етно. У статті ми розкажемо про найпопулярніші види текстильних ляльок та покажемо чим краще їх наповнювати.

Види текстильних ляльок

Лялька Ґорджус створена за мотивами малюнків художниці Сюзен Вулкотт. Її прекметною ознакою як і більшості текстильних ляльок є мінімалістичний дизайн обличчя з чорними очима та густим чорним волоссям. Ляльки Ґорджус можуть мати вінілову (виробник Paola Reina) та текстильну версії. Ми зупинимося на текстильній, яка популярна серед багатьох комерційно успішних світових та українських хендмейдерів. Отже, текстильна версія Ґорджус, перш за все, потребує збереження пропорцій тіла згідно оригінальної версії ляльки  і якісного наповнення.

Пропорції тіла залежать від вдало намальованої чи підібраної викройки, а їхній зовнішній вигляд формує наповнювач. Для ляльок Ґорджус рекомендуємо використовувати наповнювач фірмовий або легкий. Вони добре підійдуть для моделювання обличчя та кінцівок. Проте не забувайте контролювати щільність наповнення, щоб не утворилося порожнистих прогалин.

Реґіді Енн – одна з найстаріших та найвідоміших текстильних ляльок, яка є персонажем багатьох книг, мультфільмів та дитячих історій. Завдяки своїй дочці, американський письменник та ілюстратор Джонні Грюель створив образ  Реґіді Енн. У 1915 році отримав на нього патент, а вже з 1918 року запустив у масове виробництво. Сьогодні лялька Реґіді Енн є улюбленицею мільйонів дітей з усього світу.

Крім чудернацької форми і яскравої зовнішності (сонячного волосся з веснянками) – ця модель відома також високими експлуатаційними характеристиками. Зазвичай такі ляльки служать не одному поколінні дітей у сім’ї. Тому для її виготовлення потрібно використовувати щільну тканину і наповнювач, який би добре зберігав форму і був пружним. Саме тому рекомендуємо звернути увагу на наповнювач фасований універсальний та наповнювач фасований кольоровий.

Тільда – ще одна всесвітньовідома текстильна лялька авторства скандинавської художниці Тоне Фінанґер. Ознаки, які вирізняють ляльку Тільду з поміж інших –  це очі у вигляді маленьких точок і рум’яні щічки. Тільда зазвичай жіночого роду, але зустрічаються дуже різні варіації в тому числі і ляльки тварин (зайці, коти, собачки, ведмежата та ін).

Висота стандартної ляльки близько 60 см. Зазвичай вони мають пухкі фігури і подовжені руки та ноги, якщо йдеться про іграшки тільдового формату мають плавні м’які риси. Шиються з натуральних тканин – льон, бавовна, бязь, а також сатин, або шерсть. Тіло виготовляється з однотонних тканин «засмаглих», або сірих відтінків, а тканина для одягу має дрібноформатний принт спокійних тонів. Для наповнення Тільд радимо використовувати наповнювач фірмовий. Зверніть увагу, що кінцівки у Тільди, на відміну від  Реґіді Енн мають бути заповнені не надто щільно, щоб зберегти гнучкість. Голову та туловище наповнюємо щільніше. Можна використати також наповнювач фірмовий, або ж аеропух (для більшої м’якості). Зазвичай одяг ляльки пришивається до її тіла. Тільда ​​спочатку придумана як інтер’єрна, а не дитяча лялька, тому може мати аромат.

Вязані ляльки сьогодні також користуються популярністю. У більшості випадків для їх виготовлення обирають такі ж наповнювачі як і для текстильних. Користуючись загальними рекомендаціями використання наповнювачів. Крім того, варто звернути увагу на те, що на  в’язаних ляльках «ефект целюлітності» не такий помітний за рахунок специфічної властивої їм фактури. Рекомендуємо використовувати наповнювач фасований універсальний або ж наповнювач фасований легкий.

Сподіваємося стаття була вам корисною, дізнатись більше інформації про особливості використання синтетичних наповнювачів можна буде у наступних публікаціях.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader