Агроволокно: можливості використання

Розвиток сільськогосподарської сфери створив потреби використання сучасних матеріалів, які б мали позитивний вплив на підвищення врожайності овочевих та плодово-ягідних культур, а також могли б захищати їх від несприятливих погодних умов, бур’янів та шкідників. Виконання  цих завдань значно спростилося завдяки спеціальним агроволокнам. Вони виготовляються із синтетичної сировини та мають високі експлуатаційні показники, що дозволяють їм служити довго і надійно.

Ще однією причиною популярності агроволокон є бажання зменшити кількість використання хімічних добрив (для боротьби з бур’янами та шкідниками) у сільському господарстві. У пошуку безпечніших еко-альтернатив аграрники все частіше зупиняються на варіанті з агроволокном. Саме тому з кожним роком ринковий попит та споживчі зацікавлення цим матеріалом збільшуються.

 

Види агроволокон К.tex

Агроволокна відрізняються кольором, щільністю та функціоналом, який на них покладають. В асортименті компанії К.tex є три види агроволокна – біле, чорне, чорно біле.

Біле агроволокно використовується для захисту рослин від морозу та від пересушування вітром, від граду та інших несприятливих погодних умов. Крім цього з нього можуть виготовляти захисні рукави для молодих саджанців фруктових дерев чи розсади, а також, як використовувати як накриття для зберігання овочів та фруктів на зиму.

 

Чорне агроволокно використовується для мульчування ґрунту, для боротьби з бур’янами, завдяки ньому можна зменшити потребу у гербіцидах. Матеріал має здатність поглинати тепло, що забезпечує швидше прогрівання ґрунту. Чорне агроволокно міцне та жорстке, має стійкість до токсичного середовища та впливу сонячних променів.

Чорно-біле агроволокно комбінований тип увібрав в себе кращі властивості обидвох видів агроволокон (білого і чорного). При експлуатації матеріал кладуть чорною стороною до ґрунту, а білою до верху. Таке агроволокно добре пропускає вологу та повітря. Завдяки чорній складовій – захищає від проростання бур’янів, тому не потрібно використовувати гербіциди, біла сторона у свою чергу захищає від перегріву кореневу систему у надміру спекотні дні.

Вибір агроволокна залежно від щільностей

Агроволокно представлене в асортименті компанії К.tex лінійкою щільностей – 17-50 г/м2. Довжина рулона від 100 м, ширина – 1,6 м та 3,2 м. Є можливість замовити матеріал у іншому форматі за попередньою домовленістю.

  • Біле агроволокно щільністю від 17 до 23 г/м2 – добре пропускає світло 80%, повітря та вологу. Вказаний діапазон щільностей рекомендують використовувати для накриття молодих саджанців, щоб вони добре зберігали вологу і не пересихали від сильного вітру, для захисту від легких заморозків;
  • Біле агроволокно від 30 до 42 г/м2 – пропускає світло на 65%. Завдяки міцності його активно використовують для облаштування парників та теплиць. Його можна натягувати на металічні дуги, фіксувати і не переживати, що воно розірветься. Також використовується при заморозках до -5°C. Такі щільності часто застосовують для вирощування полуниць у міні тунелях, для накриття троянд та саджанців винограду.
  • Біле агроволокно від 50 г/м2така щільність рекомендована для облаштування парників і теплиць для баштанних та пасльонових культур. Тунелі змонтовані з таким агроволокном міцні та надійні. Агроволокно знімають в період активного цвітіння, а восени знову використовують для підвищення продуктивності врожаю пізніх сортів. Також цей формат використовують для захисту багаторічних культур, які зимують у відкритому ґрунті.
  • Чорне агроволокно від 50 г/м2 – застосовують для захисту від бур’янів. Ґрунт під ним прогрівається краще, тому воно сприяє активному процесу розвитку кореневої системи. Перешкоджає обезводненню та розтріскуванні ґрунтової основи. Використовується для мульчування.
  • Чорно-біле агроволокно від 50 г/м2 – такий формат застосовують при мульчуванні овочевих та ягідних культур. Зазвичай його розкладають на прогрітий, очищений від бур’янів ґрунт. Під агроволокном не створюється шару плісняви та гнилі, саме тому, при правильній експлуатації, врожай завжди знаходиться у безпеці.

Дізнатись більше про особливості агроволокна та сфери його використання можна буде у наступним публікаціях. Якщо виникають запитання, можете надсилати їх на пошту або ж залишати у соціальних мережах. Ми завжди раді зворотному зв’язку.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader