28.11.2018

Як вибрати щільність утеплювача

Проблема вибору щільностей утеплювача є чи не найпопулярнішою серед багатьох виробників одягу, як початківців так і досвідчених. Саме тому ми вирішили підготувати короткі рекомендації по вибору щільностей утеплювача для різних сезонів.

Почнімо з того, що більшість брендів компанії К.tex серед яких утеплювач Hollowsoft®, утеплювач TERMOLOFT®, Синтетичний пух by K.tex, тонкий утеплювач slimtex® та ін., складаються із лінійки щільностей, яка включає в себе 5-6 форматів утеплювача. Це допомагає підібрати варіант якраз для обраної конкретної сезонності. У кожну щільність закладені певні можливості і функціонал, які спрацьовують при комплексному підході, коли відповідально складений конструкторський пакет і якісно вибрані утеплювач та і інші складові виробу (тканина, фурнітура, підкладкові матеріали тощо).

Частіше за все, одяг, в якому використаний утеплювач розподіляють за сезонністю на такі періоди: демісезон, зима, весна, осінь. Ця класифікація умовна, але вона дає можливість співставити погодні умови та  температуру до відповідної щільності.

Розглянемо детальніше кожен з цих періодів.

Демісезон. Це перехідний період або міжсезоння, котрий найбільш добре простежується у проміжках між весною та зимою та осінню і зимою. Готуючи верхній одяг для демісезону виробники виходять з правила «щоб не змерзли, але щоб і жарко не було». Власне це правило працює і для вибору щільності утеплювача. Комфортною щільністю для демісезону вважається – 100, 150 г/м2. Утеплювач у такому форматі дозволяє не мерзнути, проте не робить одяг надто жарким. Хоча ще раз нагадаємо, що кінцевий результат завжди залежить від усього пакету підібраних матеріалів. Популярним прикладом одягу для демісезону є утеплене шерстяне пальто на slimtex® чи парка на Hollowsoft®.

Зима. Період орієнтований на захист від найнижчих температур, а це означає, що щільність утеплювача має бути вищою ніж в інших періодах. Типовими для зими є щільності від 150 г/м2 і вище. Наприклад, у лінійці щільностей утеплювачів TERMOLOFT® та Hollowsoft® для зими використовують такі формати як 150, 200, 300 г/м2, у Синтетичного пуху by K.tex є також щільності 200, 350 г/м2, які чудово себе зарекомендували при створенні пуховиків-ковдр. Ще одним варіантом для зими є комбінування щільностей, для виготовлення різних частин одягу. Це робиться для того, щоб зробити його комфортним для носіння. Наприклад, для спини та пілочки (передньої основи) використовують щільність утеплювача 250 г/м2, а для рукавів – 100 чи 150 г/м2, щоб зробити їх максимально рухомими. Іншим варіантом для зими, може бути використання утеплювача у два шари. Це робиться для того, щоб підсилити теплові властивості основного утеплювача, наприклад, серед наших клієнтів є виробники, які в якості основного утеплювача використовують синтетичний пух by K.tex, а як додатковий шар беруть тонкий утеплювач slimtex® щільності 80/100 г/м2. Таке поєднання дозволяє створювати надзвичайно теплий одяг. Можна використовувати один утеплювач у два шари, наприклад, взяти тонкий утеплювач slimtex® зі щільністю 100 та 150 г/м2. В сукупності із усім конструкторським пакетом це забезпечить високий показник зберігання тепла.

Весна. Досить підступний сезон, адже характеризується контрастними перепадами температур. У цю пору багато хто часто відмовляється від теплого верхнього одягу, але це не завжди безпечно для  здоров’я, тому враховуючи наші кліматичні умови, краще запастися легкою курткою, чи утепленим піджаком. Завдяки утепленій основі під нього можна вдягнути реглан чи футболку і почувати себе комфортно. Для утеплення весняного верхнього одягу рекомендуємо використовувати щільності: 60, 80, 100 г/м2. З утеплювачів, які особливо добре себе зарекомендували виділимо утеплювач TERMOLOFT®  basic зі щільністю 60 г/м2. Він ідеально підходить для утеплення плащів, піджаків, жилетів, бомберів та інших фасонів одягу. Популярністю також користується утеплювач Hollowsoft® (особливо для створення утеплених чоловічих піджаків та курток стьобанок) та тонкий утеплювач slimtex® (для жіночих плащів та пальт найрізноманітніших фасонів).

Осінь. Це сезон, який, в першу чергу, асоціюється з дощами та туманними ранками. Погода часто перемінна, тому не хочеться вдягати надто теплі речі. Саме тому для осіннього верхнього одягу частіше за все використовуються щільності – 80 та 100 г/м2. Хоча трапляються випадки, коли межа між осінню і демісезоном настільки розмита, що вже з середини осені ми одягаємо тепліший одяг, наприклад, парки, анораки та ін. У цьому випадку щільність 150 г/м2 також чудово підходить.

Окремо хочеться виділити пальто, яке вважають класикою осіннього сезону. Сучасні і традиційні фасони протягом багатьох років є незамінним предметом як жіночого так і чоловічого гардеробу. Для пальто рекомендуємо тонкий утеплювач slimtex®. Завдяки цьому утеплювачу пальто буде не лише теплим, а й краще триматиме форму. Дізнатися про секрети комфортного пальта.

Слідкуйте за нашими публікаціями у блозі та будьте в курсі усіх новинок. Нехай вам буде тепло при будь-якій погоді.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader