24.04.2020

Профілактична маска: необхідність як тренд (ч.1)

Після закінчення карантину світова fashion індустрія вже не буде такою як була до цього. Зміниться підхід до проведення тижнів моди, відбудеться переоцінка потреб споживача, бо як показала практика в умовах ізоляції та боротьби з Сovid-19 справжню цінність мають бренди, що вміють швидко переформатовуватися  переводячи свої виробничі потужності для виготовлення речей першої необхідності – захисного одягу та масок для медиків та населення. У статті детальніше зупинемося на культурі носіння профілактичних масок та спробуємо з’ясувати як вона із заходу безпеки стала світовим fashion-трендом.

Культура носіння профілактичної маски

На початкових стадіях поширення Сovid-19 носіння масок не було обов’язковою нормою, а лише рекомендацією урядів багатьох країн. Громадськість по-різному сприймала цю можливість базового індивідуального захисту. Розглянемо декілька прикладів в геополітичному розрізі. Для азіатських країн, що у 2003 році мали справу з різким і небезпечним поширенням ГРВІ будь-яка рекомендація з боку керівництва держави – сприймається як норма, тому проблем з повсякденним носінням масок не було. Люди швидко призвичаїлись до цього як з причин попереднього досвіду, що був ефективним у боротьбі з ГРВІ так і з психологічних причин – бажання отримати відчуття особистого захисту в небезпечних умовах. В азіатських країнах добре працює принцип – чим більше захищених людей тим менша ймовірність, що я буду в небезпеці.

Досвід носіння масок в Європі та США фактично відсутній. Ставлення громадськості до дій влади і подібних рекомендацій відрізняється від поведінкової моделі азіатських країн. Наприклад, якщо в Китаї та Філіпінах люди носячи маски почуваються більш захищеними, то в США чи будь-якій європейській державі вони почуваються загнаними в рамки, такими, які роблять щось дуже не природнє і не комфортне їм. Це відчуття особливо спостерігалося на початкових етапах поширення Сovid-19 у Європі. Частина населення, яка не носила маски вороже ставилася до тих, хто починав їх носити, бо було відчуття, що ті хто носить маски намагаються захиститися від тих, хто їх не носив. Подібна конфронтація суспільних настроїв типова для кризових ситуацій, тому є цілком природно що усі по-різному адаптовуються до змін, які зараз стали необхідністю і заклала основи для розвитку нового тренду – носіння масок.

Чи обов’язково носити профілактичну маску

Тенденція носіння профілактичних масок ще й досі є об’єктом дискусій серед фахівців World Health Organization та провідних світових науковців, що займаються вивченням Сovid-19. Але попри суперечливі факти, більшість погоджується з тим, що є декілька категорій людей, для яких носіння масок є обов’язковим. Серед них виділяють – медичних працівників, які працюють з хворими, людей, що перехворіли вірусом та тих осіб, що мали контакт з хворими, або ж почувають себе не добре. Адже дослідження World Health Organization підкреслюють, що люди можуть поширювати вірус, перш ніж усвідомлять, що вони хворі – і що носіння маски на публіці може допомогти уберегти заражену людину від поширення інфекції на здорових людей з якими вона взаємодіє.

З асортиментом матеріалів для  виготовлення профілактичних масок та захисного одягу можна познайомитись тут.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader