17.01.2019

Подушковий гід від К.tex

Сьогодні асортимент подушок надзвичайно багатий. Великий вибір пропонує нам як сегмент мас-маркету, так і преміум. Сфери застосування подушок виходять далеко за рамки традиційного формату – для сну. Подушки – є активним предметом інтер’єру, який може використовуватися як функціонально самостійною частиною, так і додатковим елементом до великих меблів (меблеві подушки), наприклад, диванні подушки. Серед інших популярних сфер застосування подушок виділимо також – декоративні (здебільшого використовуються як подарунки або є особливою акцентною деталлю в інтер’єрі) та подушки спеціального призначення, наприклад, для вагітних чи для новонароджених.
У публікації детальніше розглянемо особливості подушок для різних сфер застосування, розкажемо про переваги синтетичних наповнювачів та дізнаємося цікаві факти з історії створення та наповнення подушок.

Історія виникнення подушок

Перші подушки з’явилися ще в Древньому Єгипті та Китаї, але вони не мали нічого спільного із сучасними, адже були виготовлені переважно із дерева чи фарфору і виконували функцію тримача зачісок. Зазвичай такими «подушками» користувалася лише аристократія.
Подушки у нашому класичному розумінні з’явилися у Греції і швидко здобули популярність у різних колах, адже мали значний вплив на формування комфорту та затишку при відпочинку. М’які подушки греки зазвичай набивали пір’ям птиці, шерстю тварин, чи сухою травою. Велику увагу приділяли зовнішньому вигляду подушки.

На близькому Сході та в Індії подушки користувалися особливою популярністю. Саме тут почали активно експериментувати з матеріалами для їх наповнення, формами та декоративним оздобленням.

Як бачимо, спочатку подушки наповнювалися здебільшого сировиною рослинного та тваринного походження. В Європі великим успіхом користувалося перо та пух, але у ХІХ столітті ситуація дещо змінилася. Німецький медик Отто Штайнер у своїй книзі «Постіль» зробив гучну заяву про можливу шкоду здоров’ю від подушок з пера та пуху. Вчений дослідив, що у пухових подушках живуть більше 10 мікроорганізмів-паразитів, які провокують різноманітні алергії та приступи астми. Продовжуючи цю тему досліджень у 2005 році, науковиця Ешлі Вудсток із Массачусетського університету звертає увагу на те, що у подушках із пір’я та пуху, окрім кліщів, активно розмножуються грибки, що становлять велику небезпеку для носових пазух та органів дихання. Саме тому значна кількість медиків та науковців рекомендують переходити на альтернативні замінники натурального пір’я та пуху.

Синтетичні наповнювачі для подушок

Синтетичні наповнювачі для подушок сьогодні займають велику нішу серед інших матеріалів для наповнення предметів постільного комплекту. Їхня популярність пов’язана як з економічними так і з експлуатаційно-функціональними факторами, що впливають на якість та безпеку щоденного використання. Наведемо деякі переваги синтетичних наповнювачів для подушок.

Переваги синтетичних наповнювачів для подушок:

  • підходять алергікам і людям з ніжною шкірою, схильної до подразнень;
  • швидко сохнуть;
  • синтетичні наповнювачі не створюють середовища для розмноження бактерій;
  • легкість і пружність синтетичних наповнювачів (подушки не осідають, не збиваються, тримають форму після багаторазового прання);
  • простота в догляді (не потребують особливих умов зберігання, не бояться машинного прання);
  • відсутність запахів;
  • безпека застосування для дітей;
  • довговічність;
  • повітряна текстура і невелика вага;
  • бюджетна вартість в порівнянні з натуральними аналогами.

Подушки для сну

Нормальний сон – запорука гарного настрою, щоденний запас енергії та здоров’я. Одним з важливих предметів, які мають прямий вплив на якість сну є подушка. Рівень її зручності, безпеки та комфорту відбивається на наших відчуттях. Із асортименту К.tex рекомендуємо для наповнення подушок – аеропух, наповнювач фірмовий та легкий. Характеристики наповнювачів К.tex, такі як м’якість, ніжність, легкість максимально сприяють розслабленню та відновленню під час сну.

Меблеві подушки

Меблеві подушки бувають різні за формою, жорсткістю і за рівнем м’якості, саме тому вибір наповнювача підпорядковується перш за все призначенню та дизайну. Серед найпопулярніших наповнювачів виділимо – легкий та фірмовий (якщо хочемо досягнути ефекту м’якості), для зберігання нестандартної форми – рекомендуємо універсальний.

Декоративні подушки

Декоративні подушки можуть мати безліч різноманітних форм: квадратну, прямокутну, круглу, а також форму кулі, валика чи тваринки. Для багатьох подушок з цієї категорії надзвичайно важливим є зберігання та передача конкретної форми, тому наповнювач має бути пружним і швидко відновлюватися після стискання. Рекомендуємо звернути увагу на наповнювач фасований універсальний та наповнювач фасований кольоровий (зелений/коричневий). Ці позиції представлені пружними кульками.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader