21.09.2018

Ковдри: топ-4 критерії вибору

Вибір ковдр на сьогодні достатньо великий. Це створює безліч можливостей, щоб підібрати для себе ту саму «свою» улюблену ковдру в яку хочеться загорнутися і взагалі не вилазити з неї. У статті зібрали декілька важливих параметрів, які слід врахувати при виборі ковдр. Розглянемо детальніше ці критерії.

За сезонністю виділяють такі види:

4 сезони. Ковдри, що складаються з 2-х частин. При теплій погоді, зазвичай, використовують одну частину, а для холодного сезону – обидві частини, які з’єднаються кнопками чи іншим способом.

Демісезонні. Універсальні ковдри, що підійдуть для осінньо-весняних сезонів і добре опалювальних приміщень в зимовий час. Підходять для людей з помірними потребами в теплі.

Зимові. Теплі ковдри – комфортний варіант для нашого клімату в осінньо-зимовий період (міжсезоння). Хто любить спати з відкритим вікном в зимовий час також може використовувати такі ковдри.

Літні. Легкі і полегшені ковдри забезпечують максимальну циркуляцію повітря в жарку пору року.

За видом наповнювача ковдри можуть бути:

Вовняні

Вовняна ковдра тривалий час вважалася однією з найпопулярніших та найтепліших видів ковдр. Крім високих теплоізоляційних властивостей, наповнювач вовна ефективно вбирає вологу і при цьому залишається сухим. Влітку добре підтримує природню температуру тіла людини. З суттєвих мінусів вовняних ковдр – складність у догляді у порівнянні із наприклад, синтетичними наповнювачами. Тому однією з важливих рекомендацій є детальне вивчення ярлика з догляду за виробом. Крім цього, слід звернути увагу й на те, що вовняні ковдри не радять використовувати людям схильним до алергії.

Пухові

Ковдра на натуральному пухові тепла, добре себе зарекомендувала у холоду зимову погоду. Пушинки здатні вбирати в себе вологу, випаровувати і вивітрювати її. Наповнювач сприяє циркуляції повітря, завдяки чому ковдра буде підтримувати природну температуру тіла. Проте варто врахувати, що ковдра на натуральному пухові важча від багатьох інших наповнювачів як природнього так і синтетичного походження. Крім цього, так як і наповнювач вовна, натуральний пух не радять використовувати людям алергікам.

Бавовняні

Бавовняна ковдра легка та приємна на дотик і за тепловими характеристиками майже ні в чому не уступає натуральному пухові. До переваг наповнювача бавовни слід віднести доступність ціни у порівнянні з натуральним пухом та гіпоалергенність, адже бавовна стійка до появи пилового кліща. Бавовна ідеальний варіант для літа, оскільки вона поглинає тепло тіла та підтримує комфортний мікроклімат саме у жарку пору року. Якщо ви любите комфорт, то варто обирати на зиму вовну/синтетику, а на літо бавовну. Також її часто обирають для дитячих товарів, якщо з певних причин не хочуть використовувати синтетику, а вовна не використовується як алергічна.

З недоліків гірший вологообін у порівнянні з такими наповнювачами як пух та вовна. Бавовна вбирає вологу як губка, але не випаровує її швидко. Через це для комфортного використання бавовняних ковдр, їх рекомендую часто провітрювати на свіжому повітрі.

Бамбукові

Ковдри з наповнювачем бамбук надзвичайно легкі та приємні на дотик. Вони сприяють максимальному розслабленні та здатні подарувати 100% релакс. Пористі волокна дозволяють вільно циркулювати повітрю, що забезпечують комфортний мікроклімат. Крім цього, ковдри з цим наповнювачем допомагають зняти напругу і поліпшити кровообіг під час відпочинку. Бамбук має антибактеріальні властивості, а також матеріал прекрасно поглинає та вивітрює вологу. Продукція з наповнювачем бамбука не викликає алергію, тому їй можна використовувати для дітей. Матеріал стійкий до ультрафіолетових променів, має високу міцність та досить тривалий термін експлуатації.

Синтетичні

Ковдри на синтетичних наповнювачах – популярна сучасна альтернатива натуральним наповнювачам. Адже така ковдра є практичним повсякденним варіантом, простим у догляді і комфортним для багаторазового використання. Легким наповнювачем з відмінними теплоізоляційними характеристиками є синтетичний пух. Матеріал добре зберігає тепло та об’єм навіть при тривалому терміні експлуатації.

Переваги ковдр із синтетичними наповнювачами

  • Легкість у догляді. Ковдри на синтетичних наповнювачах можна прати у пральній машині, при виборі правильного режиму, що вказаний на ярлику готового виробу. Вони швидко сохнуть та не вбирають сторонніх запахів.
  • Використання в умовах підвищеної вологості. Наприклад, залишити на дачі де не має опалення. Ковдра на натуральному наповнювачі вбере вологу і потребуватиме сушіння. Ковдра із синтетичним наповнювачем стійкіша до вологи, тому буде придатною для використання.
  • Гіпоалергенність. У мікроволокна відсутнє живильне середовище для шкідливих бактерій, тому синтетичний пух та інші матеріали синтетичного походження вважаються екологічними та 100% не викликають алергії.
  • Тривалий термін експлуатації. Ковдри із синтетичними наповнювачами служать довго, навіть без проведення додаткових маніпуляцій із заміною матеріалу та іншими заходами.

Види ковдр за щільністю наповнювача:

  • 420 г/м ² – Дуже теплі. Ковдри з використанням такої щільності розраховані для холодних зимових ночей та для людей з підвищеними потребами в теплі.
  • 300-350 г/м² – Теплі стандартні. Комфортні ковдри, коли прохолодно і хочеться швидше зігрітися.
  • 220-280 г/м ² – Полегшені. Ковдри з такою щільністю наповнювача рекомендовано використовувати в теплу пору року.
  • 200-220 г/м ² – Легкі. Відмінний варіант для літа.

Сподіваємося, що стаття стала вам корисною. Дізнатися більше про тонкощі вибору наповнювачів для ковдр та інших виробів призначених для домашнього затишку, можна буде в наступних публікаціях нашого блогу.

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader