03.08.2018

Використання геотекстилю для створення міст майбутнього

Архітектори пророкують геотекстилю велике майбутнє. У довгостроковій перспективі одним з основних його застосувань стане облаштування інфраструктури міста майбутнього, і не лише облаштування, а й в багатьох випадках його фактична побудова. Дороги, сільськогосподарські комплекси, штучні водойми, багатоповерхівки на воді, паркові зони та інші об’єкти планують реалізувати використовуючи цей сучасний нетканий матеріал.

Розглянемо декілька проектів міст майбутнього. Деякі з них вже почали реалізовуватися. Інші поки що перебувають на стадії розгляду та вдосконалення.

«Масдар» (проект міста в ОАЕ)

Місто повністю без автомобілів та з мінімальним викидом вуглекислого газу і сміття. Будівництво почалося у 2012 році і триває й досі. Уся екосистема міста створена з використанням геотекстилю (паркові зони та висячі сади, дороги та водойми для спорту і відпочинку та ін).

«Велике місто» (китайський проект )

Екологічне місто з розвиненою агросферою на дахах багатоповерхівок. Місто працюватиме повністю на енергії вітру, а парки самотужки перероблятимуть відходи та стокові води в енергію, що живитеме місто. Геотекстиль один з основних матеріалів, що закладений в основу агро- та екосфери міста.

«Зелень на плаву» (японський проект)

Місто в океані, менш піддатливе землетрусам та виверженням вулканів. Проект складається з 10 островів у формі лілій, котрі з’єднані між собою повноцінною транспортною системою. У баштах по центрі планують розмістити торгові зони (на верхньому рівні, ферми (на середньому рівні), житлові приміщення на нижньому рівні). Геотекстиль використовується для будівництва доріг, екосистеми, створення фермерських господарств.

«2050 Paris Smart City» (проект майбутньої зміни Парижа)

Бельгійський архітектор Вінсен Каллебо надихнувся сучасними екоініціативами і запропонував надзвичайно цікавий варіант організації Парижа у майбутньому. Його проект будується на активному озелененні багатоповерхівок та створенні висячих садів. Крім цього планується встановлення систем очищення дощової води та створення пасивних систем обігріву і охолодження. Для перелічених ідей в якості дренажного чи роздільного шару також матиме місце геотекстиль.

 

Переваги геотекстилю як матеріалу майбутнього:

  • Екологічність. Безпечна для навколишнього середовища сировина, котра не виділяє шкідливих відходів та запахів і є не тваринного походження вдало вписується в концепцію свідомого використання природних ресурсів і захисту природи.
  • Міцність. Геотекстиль належить до міцних матеріалів і може витримувати великі силові навантаження. Ця перевага є корисною при різнотипних будівельних проектах, коли геотекстиль часто використовується для поділу шарів.
  • Практичність у роботі. Важлива можливість геотекстилю, яка робить його затребуваним та популярним матеріалом як серед архітекторських бюро так і серед компаній підрядників

З асортименту компанії K.tex рекомендуємо ознайомитися з геотекстилем Dortex. Крім цього зверніть увагу на агроволокно. Отримати більше інформації про подібні матеріали можна у категорії «Технічний текстиль».

Рекомендуємо

Останні матеріали

preloader